Studentský festival krátkých filmů REC FEST se vrací na scénu a slaví páté jubileum! Po roční pauze se pod letošním ústředním mottem VZKŘÍŠENÍ znovu představí práce nejen studentů ateliérů Audiovizuální a Animované tvorby Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, ale i filmové počiny dalších talentovaných tvůrců.
REC FEST je přehlídkou krátkometrážních filmů uplynulých dvou let. Mimo díla z Česka a Slovenska se festival zaměřuje vždy i na tvůrce vybrané evropské země.
Díky REC FESTu do Zlína každoročně kromě disků plných pozoruhodných snímků přijíždějí známé osobnosti ze světa filmu. V minulosti jsme měli tu čest ve festivalové porotě přivítat herce Jiřího Mádla, Ester Geislerovou či Jiřího Dvořáka, filmového dramaturga Jaroslava Sedláčka, kreativní producentku Kamilu Zlatuškovou, režisérku a scenáristku Olgu Dabrowskou, režiséra Radima Špačka, dramaturgyni a pedagožku Zuzanu Gindl-Tatárovou či filmovou publicistku Veroniku Zýkovou.

Tři programově nabité dny plné krátkých a intenzivních audiovizuálních zážitků a zajímavého doprovodného programu ve formě debat s filmovými profesionály vyvrcholí slavnostním galavečerem spojeným s oceněním vítězů v kategoriích hraný, animovaný a dokumentární film.
Na REC FESTu nehrajeme jen na červené koberce, zářivé blesky fotoaparátů, vítěze a poražené. Jde především o přátelskou atmosféru plnou filmových i nefilmových hovorů a setkání, u nichž lze získat plno nových kontaktů.
Není na co čekat. I váš diář si zaslouží poznamenat, že od 9. do 11. dubna 2019 se Zlín stane centrem filmové kultury. Těšíme se na vás!

Srdečně, tým REC FESTu.